telefon

İzmir Klima Servisleri

Klimanızın verimliliği ve az enerji tüketimi açısından ürün kalitesi kadar kurulum ve servis kalitesi de önemlidir. Kurulum sırasında oluşacak hatalar ürününüzden beklediğiniz verimi almanızı engelleyebilir. Ayrıca klimanızın verimliliğini uzun yıllar koruyabilmesi için, ısı aktarma yüzeylerinde oluşan kirlenmelerin temizlenmesi ve cihazın düzenli olarak bakımının yapılması gerekmektedir. Bu nedenle klimanızın İzmir klima servisleri tarafından yılda en az bir kere yapılması önemlidir.

İzmir klima servislerine yaptıracağınız düzenli ve sağlıklı bakım sonucunda;

Cihazınızda zamanla oluşan sağlığınızı tehdit eden parçacık ve virüsleri yok ederek iç ortam hava kalitenizi korursunuz. Ortamdaki solunum sistemi belirtilerini azaltırsınız. Kronik yorgunluk ve yoğunlaşma eksikliğiniz giderirsiniz. Daha kaliteli ve sağlıklı hava teneffüs etmenizi sağlarsınız. Cihazınızın verimini arttırıp, ömrünü uzatırsınız. Enerji giderlerinizden tasarruf sağlarsınız. İşletme ve arıza giderlerinizi azaltabilirsiniz.

İzmir Klima 7/24 İzmir Klima Bakım Tamir Montaj Hizmeti

İzmir klima kullanımı için ideal bir kenttir. Nem oranının dengelenmesi, ısı farklarının yüksek olmaması klima kullanımını arttırmaktadır. Klimaların sayısal anlamda çokluğu beraberinde İzmir klima servislerinin de sayısal oranda artmasına neden olmaktadır. Bu noktada servis seçerken yetkili ve yetkin olmalarına dikkat etmeliyiz.

Klima doğru kullanıldığında sağlıklı ortamlar sağlamaktadır. Doğru kullanılmazsa yaşamımızı kâbusa çevirir. Bu anlamda klima kapasitesini seçerken, kurulumunu yaptırırken yetkililerden yardım almalıyız. Öncelikle alanın metrekaresi, yalıtım durumu ve cephesi son derece önemlidir. Örneğin 20 metrekare yalıtımlı bir ortam için9000 BTU’luk bir klima yeterli iken, yalıtımsız ve kuzey cephedeki ortam için bir büyüğü alınmalıdır. Gereğinden fazla kapasiteli klima cihazı seçersek, ilk kurulumda fazla para öderiz, daha sonraki dönemde de fazla elektrik tüketiminden dolayı kabarık faturalar ödeme zorunda kalırız. Alacağınız klima ulusal ve uluslararası standartlara uygun olmalıdır. Klimaların servis hizmetlerini verecek yetkiliye kolaylıkla ulaşılabilinmelidir.

Klimanın parçalarında oluşabilecek bir arıza cihazın ısıtma ya da soğutma yapmasını engeller. O yüzden buna bağlı arıza kodları ya da ışık sinyalleri verirler. İzmir klima servisini aradığınızda arıza kodu ve kırmızı ışıkla ilgili bilgileri doğru biçimde vermeliyiz ki bakım servisi de ona göre hazırlıklı gelip cihazımızdaki arızayı gidersin.

izmir klima servisleri
Hizmet Verdiğimiz Ilçeler: Çiğli, Balçova, Narlıdere, Gaziemir,Yeşilyurt, Bozyaka, Urla,Güzelbahçe, Karşıyaka, Bornova,Buca, Bayraklı, Karabağlar, Menderes, Çeşme, Hatay, Foça, Aliağa,Evka 1-2-3-4-5-6-7,Çamdibi, Şirinyer, Altındağ, Yenişehir, Gültepe