telefon

Kombi Arıza Servisi

Konutunuzun ya da işyerinizin ısıtma ve sıcak su gereksinimini karşılayan, doğal gaz ve LPG ile çalışan cihazlara kombi diyoruz. 60 m2 den 250 m2 ye kadar kullanım alanlarının ısıtılması ve sıcak suyunun sağlanmasında kullanılır. Hafif, ufak boyutlu, kolaylıkla taşınabilen, duvara asılan bu nedenle az yer kaplayan, kullanışlı, sessiz, kolay kurulabilen, kullanıcıya bağımsız ısınma konforu sağlayan bireysel bir üründür. İçinde ısıtma sistemi için gereken, pompa, genleşme tankı gibi diğer zorunlu sistem ve donanımları da sağlayan paket tip cihazdır. Kombi seçerken, sektörde söz sahibi, geniş servis ağı olan ve güçlü firmaların ürünlerini seçin. TSE belgesinin olup olmadığını mutlaka öğrenin.

Kullandığımız kombiler şu ya da bu nedenle arızalanabiliyor. Bu arızalar karşısında kombi arıza servisini arayarak arızayı gidermeliyiz. Bizim üstesinden gelebileceğimiz başlıca kombi arızaları ve çözümleri şunlardır:  Kombiler içerisinde su olmadığı ya da basıncı azaldığında güvenlik açısından çalışmamaktadırlar. Kalorifer devre suyu bitmiş ya da azalmış olabilir. Devre basıncı 1,5 bardır
  • •    Kombinin sigortası atık ya da kapalı olabilir.
  • •    Gaz vanası kapalı olabilir.
  • •    Ön paneldeki yaz/kış konum anahtarı istenilen konumda olmayabilir.
  • •    Pilot alevi yanmıyor olabilir.

Kombi Arıza Kodları

Tüm bu işlemleri düzelttiğiniz halde kombiniz çalışmıyorsa, kombi arıza servisini çağırmalısınız. Servislerin yapması gereken arızaları da şöyle sıralayabiliriz;
    Kombi çalışıyor fakat ısıtmıyorsa; termostat derecesi düşük olabilir, kalorifer dönüş hattındaki filtre tıkalı olabilir, petek vanaları kapalı olabilir, peteklerin ve boru hatlarının temizlenmesi gerekebilir, teknik bir sorun olabilir, kombi arıza servisini çağırmalısınız.

    Kombi patlamalı yanıyorsa; içeride gaz birikmesi olabilir çakmakla gaz ayarlarının kontrolü gerekmektedir, cihaza yıllık düzenli bakım gerekmektedir. Kombi arıza servisinden yardım almalısınız.

Kombi Arıza Notları


    Kalorifer peteklerinin altı soğuk üstü sıcaksa; kombi girişindeki filtreler tıkalı olabilir, peteklerin içinde tıkanıklık oluşabilir, cihazın sıcak su ve kalorifer ayrıştırıcı parçalarında aksama olabilir, kalorifer tesisatı yanlış planlanmış olabilir, tesisatta sorun olabilir. Servisten yardım almalısınız.

    Kombiniz su akıtıyorsa; tesisata gerekenden fazla su eklemiş olabilirsiniz, bağlantılarda sorun olabilir, genleşme tankında sorun olabilir, hava tahliye arızalanmış olabilir, su doldurma vanası arızalı olabilir, kombi arıza servisinden yardım almalısınız.

Kombi ses yapıyorsa; fan motorunda sorun olabilir, devir daim motorunda sorun olabilir, haznedeki suda hava olabilir, kalorifer ve sıcak su ayırma vanasında sorun olabilir, servis çağırmalısınız.

Kombiden sıcak su gelmiyorsa; su musluğunu gereğinden fazla açmış olabiliriz, ısınan suyun bir kısmı kalorifer suyuna karışıyor olabilir, sıcak su aksamlarında sorun olabilir, kombi arıza servisinden yardım almalıyız.
İZMİR TEKNİK TAMİR SERVİSLERİ olarak hizmetlerimizde kaliteyi ve uygun maliyeti müşterilerimize sunuyoruz.

kombi ariza servisi
Hizmet Verdiğimiz Ilçeler: Çiğli, Balçova, Narlıdere, Gaziemir,Yeşilyurt, Bozyaka, Urla,Güzelbahçe, Karşıyaka, Bornova,Buca, Bayraklı, Karabağlar, Menderes, Çeşme, Hatay, Foça, Aliağa,Evka 1-2-3-4-5-6-7,Çamdibi, Şirinyer, Altındağ, Yenişehir, Gültepe