telefon

Klima Bakım Servisi

Teknoloji insanın konforunu en üst düzeye getirmekle beraber dikkat edilmediği ya da yanlış kullanıldığı zaman olumsuz sonuçlara neden olmaktadır. Üretilen her bir cihaz için önemli hale getirilen bakım uygulaması klimalar için sağlık açısından daha da önem kazanmaktadır. Klimamızdan ilk aldığımız günkü verimi alabilmemiz için yılda en az bir kez düzenli olarak klima bakım servisinden hizmet almalıyız. Çünkü bu bakım yaptırılmazsa cihazınızdan yüksek verim ve performans elde edemezsiniz. Cihazınız uzun ömürlü olmaz, konforlu temiz hava sağlayamazsınız. Bu bakımla daha sağlıklı bir yaşam alanı sağlamış olursunuz.

Klima bakım servisleri hassas davranarak insanları bilgilendirerek hizmet vermelidirler. Klima bakımları yapıldığı sürece arıza oranı en düşük elektrikli ev aletleridir. Klimaların bakımları yaz bakımı ve kış bakımı diye ikiye ayrılır. Mevsim geçişlerinde – ilkbahar, sonbahar – yapılması önerilmektedir. Klima bakım servislerinin bakım sırasında yapılacağı işler şöyle sıralanabilir;

Klima Servisleri Klima Bakımı Ve Klima Montajı

Dış ünitelerde;

Cihazın dış temizliği yapılır. Isı değiştirici serpantini temizlenir. Cihaz içi gaz kaçakları denetlenir. İç temizlik yapılır. Elektrik besleme bağlantıları denetlenir. İletişim kablolarının bağlantıları denetlenir. Fanların elektrik ve mekanik bağlantıları denetlenir. Kompresörlerin elektriksel bağlantıları denetlenir. Elektronik kartların temizliği yapılır. Vanaların, basınç duyarlarının, genleşme vanalarının elektriksel bağlantıları kontrol edilir. Emniyet elemanlarının fonksiyonları, elektriksel bağlantıları denetlenir. Sezicilerin fonksiyonları ve elektriksel bağlantıları denetlenir.

İç ünitelerde;

Cihazın dış temizliği, filtre temizliği yapılır. Isı değiştirici serpantini temizlenir. Cihaz içi gaz kaçakları denetlenir. İç temizlik yapılır. Elektrik besleme bağlantıları denetlenir.

Bakır boru hattında;

Gaz kaçakları, boru yalıtımları kontrol edilir.

Denetim ve iletişim hattında;

İletişim kabloları kontrol edilir. Cihaz kumandalarının ayarları, merkez kumanda ayarları kontrol edilir.

Besleme panosunda;

Elektrik kumanda panosu temizlenir. Elektrik bağlantıları kontrol edilir.

Düzenli olarak bakım ve temizliği yapılmayan ya da yanlış yapılan klimalar büyük sağlık sorunlarına neden olabilmektedir. Bilinçsiz kullanımlar sağlık sorunları yaratabilir. Klima kullanırken iç ve dış ortam sıcaklık farkının 6 dereceyi geçmemesine özen göstermeliyiz. Aksi durumlarda çeşitli göğüs hastalıklarına yakalanabilir, varsa eğer astımınıza körükleyebilirsiniz. Kalp ve şeker rahatsızlığı olanlarda klima kullanımına özen göstermeliler. Gereksinim duyduğumuz büyüklükte klimaya sahip olmalıyız.

Klima bakım servislerine bakım yaptırıp etkili bir biçimde klimanızı kullanıyorsanız bir sorun yok. Klimanızı etkili ve verimli bir biçimde kullanamıyorsanız hem cebiniz hem de sağlığınız tehlikeye girebilir.

klima bakim servisi
Hizmet Verdiğimiz Ilçeler: Çiğli, Balçova, Narlıdere, Gaziemir,Yeşilyurt, Bozyaka, Urla,Güzelbahçe, Karşıyaka, Bornova,Buca, Bayraklı, Karabağlar, Menderes, Çeşme, Hatay, Foça, Aliağa,Evka 1-2-3-4-5-6-7,Çamdibi, Şirinyer, Altındağ, Yenişehir, Gültepe