telefon

Izmir Beyaz Eşya Servisi

Beyaz eşya, buzdolabı, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, ocak, fırın, davlumbaz, aspiratör, ütü, klima gibi ev aletlerine verilen genel addır. Beyaz eşya, ilk zamanlarda dış görünümünde beyaz renk kullanılmış olan, fabrikalarda üretilen ev eşyası makinelerdir. Bilimsel araştırmalara göre bir toplumun kalkınma düzeyinin bir göstergesidir. Gelişmiş toplumlar çok sayıda beyaz eşya kullanılır, az gelişmiş toplumlar daha az beyaz eşya kullanırlar.  İzmir beyaz eşya servisi, tamir, bakım, servis ve montaj sektöründe öncü bir firmadır. Müşterilerimize daha iyi hizmet vermek için beyaz eşyaların tüm markalarına servis hizmeti sunuyoruz. Gezici ekiplerimizce yerinde ve anında müdahale ile en kısa sürede çözümler üretiyoruz. Cihazlarınıza yapacağımız düzenli bakım ile onların kullanım sürelerini daha da uzatıyoruz.
Beyaz eşyalarınızı dikkatli bir biçimde kullanıp, basit sorunların üstesinden gelmek olasıdır. İzmir beyaz eşya servisi size, cihazlarınız için basit çözümler sunarak, üstesinden gelemediğiniz arızaları kendilerine bildirmelerini önermektedirler. Bu sorunların başlıcalarını ve onların çözüm yollarını şöyle sıralaya biliriz; Buzdolabı arızaları ve sizce giderilebilecek hususlar:

  Buzdolabı yeterince soğutmuyorsa; yiyeceklerin raflara yerleştirilmesinde bir sorun olabilir. Termostatı doğru ayarlanmamıştır. Kapıların düzgün biçimde kapatıldığından emin olun. Dolabınız düzgün yerleştirilmemiştir.   Cihazda su sızıntısı var ise; su kanalındaki delik tıkanmıştır. Derece düzgün ayarlanmamıştır.   Dolabın kapıları düzgün kapanmıyorsa; contaların yıpranmadığından emin olun.
  Buzdolabının içinde buz parçaları oluşuyor ise; soğutucu ve dondurucu bölümünde buz parçaları oluşuyorsa termostat ayarları doğru yapılmamıştır. Kapılar düzgün kapatılmamıştır. Kurulum düzgün yapılmamıştır. Bunları yaptığınız halde sorun devam ediyorsa İzmir beyaz eşya servisini çağırmalısınız. Çamaşır makinelerinde görülebilecek sorunlar ve çözüm yolları;   Çamaşır makineniz yıkama sırasında duraklıyorsa; ana güç kaynağına bağlantısında sorun vardır. Su vanası kapalı olabilir. Su düzgün bir biçimde boşaltılmıyor olabilir.

  Yıkama programının çalışmasında sorun varsa; ütü düğmesi basılı olabilir. Yıkama programını devre dışı bırakmış olabilirsiniz. Su boşaltma pompası ya da borusu tıkalı olabilir. Çamaşır miktarı makine kapasitesini dengelemiyor olabilir.   Çamaşırlar yırtılıyorsa; tambura yabancı cisim takılmıştır. Beyazlatıcıyı düzgün kullanmıyorsunuzdur. 1000 devirdeki yıkama programlarında giysi üzerindeki yapışkan kalıntılar yırtılmaya neden olabilir.   Yıkama programları ses çıkarıyorsa; makine düz bir yüzeye yerleştirilmemiştir. Kurulum sırasında arkadaki ambalaj vidaları sökülmemiştir. Tamburda yabancı maddeler vardır.

  Çamaşırlarda deterjan kalıntısı kalıyorsa; aşırı oranda deterjan kullanıyorsunuzdur. Su aşırı kireçlidir. Kullandığın deterjanın türünden olabilir.   Makineye dokunduğunuzda hafif elektrik çarpıyorsa; elektrik devresi topraklanmamış olabilir. Bağlantı kablolarını denetleyin.   Yıkama programı başlamıyorsa; elektronik bir arıza olabilir. Makine su almıyor olabilir. Makinenin kapağı düzgün kapatılamamıştır. Bunları yerine getirdiğinizde makine çalışmıyorsa, İzmir beyaz eşya servisini çağırmalısınız. Bulaşık makinelerinde görülen arızalar ve çözüm yolları;

  Makine açılıyor ancak yıkama başlamıyorsa; su düzgün alınıp boşaltılmıyor olabilir. Elektronik arıza olabilir.   Program sona erdiği halde tablet hala duruyorsa; tablet önceden nem alıp etkisiz hale gelebilir. Yanlış yıkama programı seçmiş olabilirsiniz.   Bulaşık makinesinin performansı yeterli değilse; bulaşıklar sepete doğru yerleştirilmiyordur. Konulan bulaşık ile seçilen program uygun değildir. Bulaşık kalıntıları fıskiyeleri tıkamış olabilir. Tüm bunları yaptığınız halde sorun çözülmüyorsa İzmir beyaz eşya servisini çağırmalısınız.  Ankstre fırın ve ocak arızaları;   Fırın ısıyı eşit dağıtmıyorsa; ön ısıtma yapılmalıdır. Fırın kapağı iyi kapatılmalıdır. Birden fazla fırın rafı kullanılmamalıdır. Yağ toplama tepsisi iyi yerleştirilmemiştir.

  Fırın kapağı ve kolu aşırı ısınıyorsa; teğetsel soğuk hava dolanım sistemi bulunmayabilir. Pişirme süresi uzun olan yitecekler pişiriyorsunuzdur.   Gaz ateşlemiyorsa; gaz hortumunu denetleyin. Gaz musluğunu denetleyin. Çakmak çalışmıyor olabilir. Ocak gözleri iyi yerleştirilmemiştir.   Ocak gözleri ses çıkarıyorsa; gaz geçişinden olabilir. Kullanılan enjektörlerle gaz uyumlu olmayabilir. Ocak gözünün kapağı yerine oturmamış olabilir.   Gaz kokusu geliyorsa; gaz borusunun sağlamlığını denetleyin.   Tencere ve tavalar kararıyorsa; ocak gözlerinin ve göz kapaklarının yerleştirilmesi yanlıştır. Gazın içinde yabancı madde vardır. Bu arıza nedenlerini giderdiğiniz halde sorun devam ediyorsa bir İzmir beyaz eşya servisini çağırmalısınız. İzmir beyaz eşya servisleri olarak kentin her bölgesine hizmet vermekteyiz. Evinizde ve işyerinizde kullandığınız beyaz eşyaların bakım, onarım ve servis hizmetlerini size sunuyoruz.

izmir beyaz eşya servisi
Hizmet Verdiğimiz Ilçeler: Çiğli, Balçova, Narlıdere, Gaziemir,Yeşilyurt, Bozyaka, Urla,Güzelbahçe, Karşıyaka, Bornova,Buca, Bayraklı, Karabağlar, Menderes, Çeşme, Hatay, Foça, Aliağa,Evka 1-2-3-4-5-6-7,Çamdibi, Şirinyer, Altındağ, Yenişehir, Gültepe