telefon

İzmir Arçelik Servis

Arçelik, 1955 yılında kurulan Türkiye merkezli beyaz eşya ve teknoloji şirketidir. Türk beyaz eşya sektörünün en büyük kuruluşudur. Beyaz eşya, buzdolabı, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, ocak, fırın, davlumbaz, aspiratör, ütü, klima gibi ev aletlerine verilen genel addır. Beyaz eşya, ilk zamanlarda dış görünümünde beyaz renk kullanılmış olan, fabrikalarda üretilen ev eşyası makinelerdir. Bilimsel araştırmalara göre bir toplumun kalkınma düzeyinin bir göstergesidir. Gelişmiş toplumlar çok sayıda beyaz eşya kullanılır, az gelişmiş toplumlar daha az beyaz eşya kullanırlar.  
 Arçelik firması Arçelik, Beko, Altus, Elektra Bregez, Blomberg, Arctic, Leisure, Flavel ve Tırolia markalarıyla yerel ve uluslararası pazarlarda tüm tüketici segmentlerine hitap edecek bir ürün yelpazesine sahiptir.

İzmir Arçelik servis, İzmir’in tüm ilçe ve semtlerinde Arçelik, Altus,Beko beyaz eşyaları için bölge bölge servis hizmeti sunmaktadır. Eğitimli ve uzman çalışanlarımızla profesyonel ve kapsamlı hizmeti en uygun fiyatlarla sunuyoruz. Değişen beyaz eşya ürünlerinizin parçaları için rapor düzenleyip, garantili onarım yapmaktayız.
Arçelik markalı ürünlerinizi dikkatli bir biçimde kullanıp, basit sorunların üstesinden gelmek olasıdır. İzmir Arçelik servisi size, cihazlarınız için basit çözümler sunarak, üstesinden gelemediğiniz arızaları kendilerine bildirmelerini önermektedirler. Bu sorunların başlıcalarını ve onların çözüm yollarını şöyle sıralaya biliriz;
Yaygın çamaşır makinesi arızaları:

Çamaşır makineniz çalışmıyorsa; elektrik bağlantısını ve sigortayı kontrol edin. Arıza elektrikle ilgili ise elektrikçi çağırmalısınız.
Elektrik var ama makine çalışmıyorsa; makinenin elektronik beyni hasar görmüş olabilir. Elektrik motoru arıza yapmış olabilir.
Makineniz su alıyor ancak boşaltmıyorsa; musluktan su gelmiyor olabilir. Elektronik beyin kumanda etmiyor olabilir. Su pompası arıza yapmış olabilir.
Çamaşır makineniz su kaçırıyorsa; pis su gideri tıkalı olabilir. Su girişi ve su boşaltan hortumları kontrol edin. Makinenin su pompası keçelerden su kaçırıyor olabilir.
Tüm bunları yaptığınız halde arızayı gideremiyorsanız İzmir Arçelik servisi çağırmalısınız.
Buzdolabı arızaları ve sizce giderilebilecek hususlar:

Buzdolabı yeterince soğutmuyorsa; yiyeceklerin raflara yerleştirilmesinde bir sorun olabilir. Termostatı doğru ayarlanmamıştır. Kapıların düzgün biçimde kapatıldığından emin olun. Dolabınız düzgün yerleştirilmemiştir.

Cihazda su sızıntısı var ise; su kanalındaki delik tıkanmıştır. Derece düzgün ayarlanmamıştır.
Dolabın kapıları düzgün kapanmıyorsa; contaların yıpranmadığından emin olun.
Buzdolabının içinde buz parçaları oluşuyor ise; soğutucu ve dondurucu bölümünde buz parçaları oluşuyorsa termostat ayarları doğru yapılmamıştır. Kapılar düzgün kapatılmamıştır. Kurulum düzgün yapılmamıştır.

Bunları yaptığınız halde sorun devam ediyorsa İzmir Arçelik servisi çağırmalısınız.
Bulaşık makinelerinde görülen arızalar ve çözüm yolları;
Makine açılıyor ancak yıkama başlamıyorsa; su düzgün alınıp boşaltılmıyor olabilir. Elektronik arıza olabilir.
Program sona erdiği halde tablet hala duruyorsa; tablet önceden nem alıp etkisiz hale gelebilir. Yanlış yıkama programı seçmiş olabilirsiniz.
Bulaşık makinesinin performansı yeterli değilse; bulaşıklar sepete doğru yerleştirilmiyordur. Konulan bulaşık ile seçilen program uygun değildir. Bulaşık kalıntıları fıskiyeleri tıkamış olabilir.

Tüm bunları yaptığınız halde sorun çözülmüyorsa İzmir Arçelik servis çağırmalısınız.
 Ankastre fırın ve ocak arızaları;
Fırın ısıyı eşit dağıtmıyorsa; ön ısıtma yapılmalıdır. Fırın kapağı iyi kapatılmalıdır. Birden fazla fırın rafı kullanılmamalıdır. Yağ toplama tepsisi iyi yerleştirilmemiştir.
Fırın kapağı ve kolu aşırı ısınıyorsa; teğetsel soğuk hava dolanım sistemi bulunmayabilir. Pişirme süresi uzun olan yitecekler pişiriyorsunuzdur.
Gaz ateşlemiyorsa; gaz hortumunu denetleyin. Gaz musluğunu denetleyin. Çakmak çalışmıyor olabilir. Ocak gözleri iyi yerleştirilmemiştir.
Ocak gözleri ses çıkarıyorsa; gaz geçişinden olabilir. Kullanılan enjektörlerle gaz uyumlu olmayabilir. Ocak gözünün kapağı yerine oturmamış olabilir.
Gaz kokusu geliyorsa; gaz borusunun sağlamlığını denetleyin.

Tencere ve tavalar kararıyorsa; ocak gözlerinin ve göz kapaklarının yerleştirilmesi yanlıştır. Gazın içinde yabancı madde vardır.
Bu arıza nedenlerini giderdiğiniz halde sorun devam ediyorsa bir İzmir Arçelik servisi çağırmalısınız.
Tüm bu sorunların yanı sıra üründen kaynaklı üstesinden gelemediğiniz arızalar için, İzmir Arçelik Servisi bir telefon kadar yakınınızdadır.

izmir arçelik servis
Hizmet Verdiğimiz Ilçeler: Çiğli, Balçova, Narlıdere, Gaziemir,Yeşilyurt, Bozyaka, Urla,Güzelbahçe, Karşıyaka, Bornova,Buca, Bayraklı, Karabağlar, Menderes, Çeşme, Hatay, Foça, Aliağa,Evka 1-2-3-4-5-6-7,Çamdibi, Şirinyer, Altındağ, Yenişehir, Gültepe